دو شنبه 28 مرداد ماه 1398  -  Monday, August 19, 2019
اقتصادی
شنبه 4 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 11:53

واردات نفت بزرگترین پالایشگاه هند از ایران افزایش می‌یابد

به گزارش گروه اقتصادی مام میهن به نقل از اکونومیک تایمز، وی سریکانت رئیس بخش مالی شرکت ریلاینس گفت: این شرکت خریدهای اندکی را از ایران در سه ماهه جاری داشته و در حال حاضر در حال گفتگو برای دریافت نفت بیشتر از ایران است که نشان می‌دهد ممکن است وارد قرارداد عرضه بلندمدت با ایران شود.


سریکانت در یک کنفرانس خبری گفت: ما قبل از تحریمها با ایران در ارتباط بوده ایم و آن ها نفتی دارند که برای ما جذاب است.


هند قرار است دستکم روزانه 400 هزار بشکه نفت ایران را در سال مالی که از اول آوریل شروع شده وارد کند و پالایشگاههای هندی پس از لغو تحریمها در ماه ژانویه به دنبال افزایش خرید نفت از این کشور هستند.


ایران در دوران قبل از تحریمها دومین تامین کننده بزرگ نفت خام هند بود. اکنون خریداران هندی در حال بازگشت به سمت ایران هستند زیرا هر چه خرید خود را بیشتر کنند، تخفیف بیشتری دریافت خواهند کرد.


این سخنان در شرایطی است که ریلاینس بیشترین سود سه ماهه را طی هشت سال گذشته اعلام کرده است.


شرکت ریلاینس پترولیوم تحت کنترل ماکش آمبانی ثروتمند ترین فرد هند طی گزارشی سود خالص 73 میلیارد و 980 میلیون روپیه(یک میلیارد و 110 میلیون دلار) را برای دوره ژانویه- مارس اعلام کرد که بالاترین سود سه ماهه از دسامبر 2007 تاکنون است.


ریلاینس افزود: حاشیه پالایشی ناخالص در هر بشکه نفت خام پالایش شده 10 دلار و 80 سنت در هر بشکه است که بالاتر از بشکه ای 10 دلار و یک سنت در سال گذشته است.


سریکانت گفت: این شرکت قادر خواهد بود که حاشیه های بالاتر از 10 دلار، یکی از بالاترین نرخ ها بین پالایشگاههای جهان را در سال مالی جاری حفظ کند.


شرکت ریلاینس که هنوز 95 درصد سود خود را از نفت و پتروشیمی کسب میکند در سالهای اخیر شدیدا سرمایه گذاری کرده و تلاشهایی را در زمینه خریده فروشی و صنعت مخابرات داشته و ماه گذشته یک شرکت تجارت الکترونیک را نیز راه اندازی کرد.


انتهای پیام/

نظرسنجی
اقتصاد ایران در سال 96 رشد مثبت داشته است؟
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری