دو شنبه 28 مرداد ماه 1398  -  Monday, August 19, 2019
ورزش
شنبه 7 فروردين ماه 1395 ساعت 16:25

بیانیه AFC درباره حادثه تروریستی در ورزشگاهی در عراق

کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC بیانیه ای درباره حادثه تروریستی در ورزشگاهی در بغداد منتشر کرد و این حادثه را محکوم کرد.به گزارش گروه ورزش مام میهن، شب گذشته (جمعه) بعد از اتمام یک بازی فوتبال در بغداد، در حالی که مسئولان و تماشاگران در حال ترک ورزشگاه بودند، انفجار یک بمب باعث شد بیش از 40 تن کشته و 80 تن دیگر مجروح شوند. در پی این حادثه که گروه تروریستی داعش مسئولیت ان را بر عهده گرفته است، کنفدراسیون فوتبال آسیا بیانیه ای منتشر کرده است که به شرح زیر است:"با نهایت تاسف از شنیدن این تراژدی تلخ در یک بازی فوتبال در اسکندریه عراق باید از طرف این نهاد و خانواده فوتبال در قاره آسیا پیام همدردی خودمان را با بازماندگان، مجروحان، خانواده شان فدراسیون فوتبال عراق و قربانیان این حادثه ابراز کنیم.

فوتبال نیروی قدرتمندی برای خوبی ها است و این بازی تاریخ گسترده ای در به هم پیوستن مردم حتی در زمان جنگ و درگیری در دنیا داشته است. استفاده ابزاری از فوتبال و ورزشگاه های فوتبال به عنوان مکانی برای این کارهای قبیح، بزدلانه و زشت کاملا غیر قبول است.


خانواده فوتبال در آسیا بار دیگر متحدتر از قبل خواهد شد و بار دیگر برای افرادی که در این حادیه آسیب دیدند و از بین رفتند دعا خواهد کرد."

انتهای پیام/

نظرسنجی
اقتصاد ایران در سال 96 رشد مثبت داشته است؟
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری