جمعه 25 آبان ماه 1397  -  Friday, November 16, 2018
سیاسی
شنبه 26 فروردين ماه 1396 ساعت 8:42

امیر خلبان قربانی در نشست خبری: تأکید رهبری بر اهمیت بالگردها و بال‌ثابت‌های ارتش/ هیچ قطعه‌ای از خارج وارد نمی‌کنیم

به گزارش مام میهن، امیر خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه 29 فروردین (روز ارتش و تجلیل از فداکاری‌های نیروی زمینی) با حضور در نشست خبری که در ستاد این یگان برگزار شد، از هوانیروز به عنوان یکی از کارآمدترین یگان‌های نیروی زمینی نام برد و گفت که این یگان نقش بی بدیلی در پیروزی انقلاب داشت و امروزه نیز به عنوان یک یگان واکنش سریع عمل می‌کند.


وی همچنین به نقش این یگان در مقابله با ناامنی‌های ضدانقلاب و نیز در جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: اولین پرواز شبی که بعد از انقلاب انجام شد توسط شهید کشوری برای آزادی پاوه بود.


امیر قربانی با بیان اینکه هوانیروز یک یگان تجهیزات محور است، گفت: هیچ عملیاتی را چه در جنگ و چه در مقاطع دیگر پیدا نمی کنید که هوانیروز در آن نقش‌آفرینی نکرده باشد.


وی میزان پرواز عملیاتی بالگردهای ارتش در سال‌های جنگ را 500هزار ساعت عنوان کرد.


فرمانده هوانیروز در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امیر حیدری (فرمانده نزاجا) در 26 دیماه خدمت مقام معظم رهبری رسیده و گزارش هایی دادند و ایشان تدابیری فرمودند.


وی ادامه داد: حضرت آقا همیشه تاکید خاصی بر اهمیت هوانیروز داشته اند و به مساله بالگردها و بال ثابت‌های هوانیروز به عنوان یکی از موضوعات مهم اشاره کردند که بخشی از آنها عملیاتی و بخشی دیگر زمین گیر است.


امیر قربانی تصریح کرد: باید یک نهضت جهادی برای قطعه سازی راه بیاندازیم و می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

 

فرمانده هوانیروز یادآو.ر شد: رهبری فرمودند که برای تامین قطعات بالگرد، باید هماهنگی بین ستادکل و دیگر نهادها ایجاد شود.


وی گفت: موضوع دوربین های دید در شب برای بالگردها نیز در حال انجام است که 29 فروردین نمایش داده می‌شود و پرواز در شب خواهیم داشت.


امیر قربانی با بیان اینکه هیچ قطعه‌ای از خارج وارد نمی‌کنیم، اظهار داشت: بالگردهای زیادی اورهال شده‌اند که بزودی اعلام می‌شود.


فرمانده هوانیروز گفت که اقدامات بسیار خوبی نیز در بحث برد سلاح ها صورت گرفته است.


وی در ادامه این نشست خبری به نقش بالگردهای ارتش در امدادرسانی در مقاطع وقوع بحران اشاره کرد و افزود: در حوزه خدمت رسانی به مردم، بدنبال کامل کردن چرخه اورژانس هوایی در کشور هستیم و همین امروز هم این آمادگی را داریم تا در هرکجای کشور که نیاز باشد، وارد شویم.


امیر قربانی همچنین به بحث مقابله با ناامنی ها پرداخت و گفت: با ورود داعش به نزدیکی مرزها در سال ٩٣ که تا خانقین (عراق) آمدند، در کمترین زمان ارتش و نزاجا در مرزهای غربی نیرو پیاده کرد و کل نزاجا ٢٤ ساعته وارد عمل شد و هوانیروز با چند تیم آتش سنگین وارد عمل شد و خط قرمزهایی که حضرت آقا و سلسله مراتب تعیین کرده بودند، حفظ کردیم.


فرمانده هوانیروز تاکید کرد: گروهک‌های معاند را رصد و تار و مار کرده‌ایم و بصورت ٢٤ ساعته مرزها را تحت رصد و کنترل داریم.


وی ادامه داد: امسال نیز توان رزمی هوانیروز بسیار بالا خواهد رفت و در بحث اورهال بالگردها هم افق روشنی خواهیم داشت.


امیر قربانی یادآور شد: در سال گذشته 10فروند بالگرد اورهال کردیم و در سال جاری هم حدود 10فروند بالگردهای شینوک و ٢١٤ و کبری اورهال خواهد شد.


فرمانده هوانیروز به بالگرد صبا به عنوان بالگرد ملی اشاره کرد و اظهار داشت: این بالگرد کار بسیار بزرگ و خوبی بود که در وزارت دفاع انجام شد و در خط تولید خواهد رفت و بزودی به ناوگان هوانیروز ملحق می شود تا در حوزه‌های آموزشی و عملیاتی از آن استفاده کنیم.


وی با بیان اینکه امسال هم در رژه 29 فروردین، هوانیروز حضور پررنگی خواهد داشت، گفت: این یگان در همه مرزها حضور دارد و با گروه های معاند و اشرار مقابله می‌کند.


انتهای پیام/

نظرسنجی
اقتصاد ایران در سال 96 رشد مثبت داشته است؟
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری