سه شنبه 31 ارديبهشت ماه 1398  -  Tuesday, May 21, 2019
بین الملل
شنبه 19 خرداد ماه 1397 ساعت 12:13

پامپئو: برنامه‌های اتمی کره‌شمالی پیش از لغو تحریم‌ها باید کاملا متوقف شوند

به گزارش مام میهن، به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان چند مصاحبه با خبرنگاران از کشورهای آسیایی درباره سایت اتمی کره شمالی گفت که هنوز سایت‌های مخفیانه و ناشناخته‌ای وجود دارد.


وی در مصاحبه روز جمعه خود با شبکه تلویزیونی کره جنوبی گفت: نمی خواهم بیش از اینها وارد جزئیات شوم اما زمانیکه خلع سلاح اتمی کامل شود و این شامل تمامی سایت‌های اتمی کره شمالی است و نه آنهایی که اعلام شدند، تحریم‌های بین المللی علیه این کشور برداشته خواهد شد. ما باید مطمئن شویم که این خلع سلاح کامل است. این به کره شمالی بستگی دارد. یک مساله موازی در تضمین‌های امنیتی وجود دارد.


پامپئو گفت که دولت آمریکا این تضمین‌های امنیتی را به مزیت‌های اقتصادی ربط می دهد که می تواند از توافق با کره شمالی حاصل شود او افزود: این بسته به کره شمالی است که از این طریق به ثروت و رفاه برای مردمش دست پیدا کند و به آن ثروتی برسد که مستحقش است. فکر می کنم که نه تنها ژاپن بلکه کره جنوبی و چین هم می خواهند تا در صورت موفقیت ما در نشست سنگاپور در گسترش اقتصاد کره شمالی سهیم شوند.


وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه صحبت‌هایش گفت: در صورت موفقیت آمیز بودن نشست 12 ژوئن، من امیدوارم که بتوانیم بیانیه‌ای صادر کنیم که هر دو طرف با آن موافق هستند. البته باید منتظر بود.


وزیر امور خارجه آمریکا افزود: رئیس جمهوری آمریکا گفته است که آماده تغییرات اساسی است. اگر کیم جونگ اون نیز آماده باشد، آمریکا نیز این تغییرات را ایجاد می کند.


پامپئو در مصاحبه دیگر خود با تلویزیون فونیکس هنگ کنگ گفت: کره شمالی مدت‌هاست که برای تامین امنیت خود به برنامه اتمی متکی است و آنچه که ما از آنها خواسته‌ایم این است که روی پای خود بایستد و به این حقیقت برسند که داشتن سلاح اتمی بزرگترین تهدید برای کره شمالی است.


انتهای پیام/


نظرسنجی
اقتصاد ایران در سال 96 رشد مثبت داشته است؟
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری