شنبه 2 تير ماه 1397  -  Saturday, June 23, 2018
سیاسی
شنبه 20 آذر ماه 1395 ساعت 15:33

جهانگیری خطاب به حاشیه نشینان خلیج پارس: نخست وزير بريتانيا را دعوت كردید تا از زبان او چند جمله عليه ايران گفته شود / فكر مي كنيد حريف ايران هستيد؟

معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه يكي از مهمترين رويكردهاي اقتصاد مقاومتي مردمي كردن اقتصاد كشور است، گفت: مردم بايد ميدان دار اقتصاد باشند و نماد واقعي اقتصاد مردمي، اصناف كشور هستند و اگر روزي تمام اقتصاد كشور توسط مردم اداره شد، اين يعني توانسته ايم اقتصاد مقاومتي را اجرا كنيم.


به گزارش «انتخاب»، دكتر اسحاق جهانگيري پيش از ظهر امروز (شنبه) در هفتمين اجلاسيه دوره ششم نمايندگان اتاق اصناف ايران، اظهار داشت: اگر براي حل مسائل و مشكلات ملي كشور اجماع كامل صورت گيرد و قواي سه گانه و مردم پيرامون حل مسائل تفاهم و وحدت نظر داشته باشند، آنگاه حل مشكلات با هر ميزان از سختي و دشواري امكان پذير خواهد بود.


معاون اول رييس جمهور افزود: در مقابل اگر مصالح ملي كشور به دعواهاي سياسي و كشمكش هاي جناحي تبديل شود، دود آن بيش از همه به چشم مردم مي رود و مسائل و مشكلات كشور حل نخواهد شد.


وي با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران در شرايط مطلوبي در سطح منطقه پرالتهاب خاورميانه به سر مي برد، تصريح كرد: ما در منطقه اي هستيم كه تمام منطقه به خون، آشوب و كشتار آلوده شده و جهان اسلام امروز گرفتار بليه خطرناكي است و هر روز خون مسلمانان ريخته مي شود و امنيت و آرامش براي مردم اين مناطق به يك آرزو تبديل شده است.


دكتر جهانگيري ادامه داد: البته تحولات جهاني نيز نگران كننده است و اتفاقاتي كه در غرب رخ مي دهد و چهره هاي خشن و جنگ طلبي كه چه در آمريكا و چه در اروپا سركار مي آيند يك موضوع را به ما هشدار مي دهد و آن اينكه بايد مراقب باشيم كه هر تصميم و اقدام ما بايد بر مبناي عقلانيت و منافع ملي باشد و هيچ حركت احساسي كه زمين بازي آن را ديگران براي ما ترسيم مي كنند، نبايد اتفاق بيفتد.


معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: امنيت امروز ايران براي خيلي ها تبديل به مسئله شده است؛ گروه هاي تروريستي و داعش با هدف ضربه زدن به امنيت ايران ايجاد شدند اما امروز امنيت حاميان خود را بر هم زده اند و صهيونيست ها و برخي كشورهاي نابخرد منطقه تصور مي كنند مي توانند از طريق فشار، ايران را هم وارد ميدان درگيري كنند.


وي با اشاره به اجلاس اخير كشورهاي حاشيه خليج فارس خاطرنشان كرد: در اين اجلاس نخست وزير بريتانيا را دعوت كردند تا از زبان او چند جمله عليه ايران گفته شود. آنها به اين فكر نمي كنند كه تحقير ملت خودشان تا چه حد؟ جغرافيا قابل تغيير نيست. ايران بزرگ منطقه است و اينكه يك نفر از آن سر دنيا به اينجا بيايد تا حرفي مداخله جويانه و بي ارتباط درباره ايران بزند آيا براي شما اميد درست مي كند؟ شما فكر مي كنيد حريف ايران هستيد و مي توانيد امنيت ايران را مخدوش كنيد؟


دكتر جهانگيري ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران ثبات و موقعيت خود را از طريق آگاهي، بزرگي، فرهنگ و تمدن و سابقه تاريخي ملت ايران كسب كرده و اين چيزي نيست كه كسي آن را به اين ملت داده باشد كه حالا بتواند از او بگيرد. ملت ايران در تاريخ منطقه ماندگار بوده و خواهد بود و به نقش تاريخي خود عمل خواهد كرد.


معاون اول رييس جمهور همچنين به نقش ثبات ساز و امنيت ساز جمهوري اسلامي ايران در منطقه نيز اشاره و خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي ايران علاوه بر تامين امنيت خود از طريق كمك هاي مستشاري خود اجازه نداد بغداد به دست داعش بيفتد و گروه هاي تكفيري سوريه را ببلعند.


وي با تاكيد براينكه بايد تعامل صحيح و دقيقي كه با دنيا تعريف كرده ايم را در پيش بگيريم و از فرصت ها براي توسعه كشور استفاده كنيم، افزود: ايران امروز در مسير صحيح توسعه قرار گرفته و آنچه وظيفه دولت است اين است كه بستر توسعه را فراهم نمايد. دولت كارش بستر سازي است و فعاليت هاي توليدي، سرمايه گذاري، خدمات بايد به دست مردم و بخش خصوصي انجام شود.


انتهای پیام/

نظرسنجی
اقتصاد ایران در سال 94 رشد مثبت داشته است؟
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری