چهار شنبه 26 دى ماه 1397  -  Wednesday, January 16, 2019
بین الملل
جمعه 15 مرداد ماه 1395 ساعت 13:17

در گفت‌وگو با المیادین: ولایتی: در موضوع هسته‌ای دست ایران بسته نیست/کلیدداران کعبه به دریوزگی رژیم اسراییل افتاده‌اند

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع با بیان این‌که تفاوتی میان جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها در موضع‌گیری علیه کشورمان وجود ندارد گفت: در موضوع هسته‌ای دست ایران بسته نیست و حتما متناسب با منافع خود عمل می‌کنیم.


به گزارش مام میهن به نقل از ایسنا، علی اکبر ولایتی  در ارتباط با کودتا در ترکیه و حمایت برخی از کشورهای متحد این کشور از کودتاچیان با اشاره به این‌که جمهوری اسلامی ایران به سرعت در حمایت از دولت قانونی این کشور موضع گیری کرد افزود: ایران با هرگونه کودتا و اعمال خشونت در هر کجا بر علیه دولت‌های قانونی و روند دمکراسی مخالف است.


ولایتی در ادامه تصریح کرد: نکته جالب این‌که برخی از کشورهایی که ظاهرا از متحدان ترکیه بودند نه تنها کودتا را محکوم نکردند که تا آخرین لحظات برای پیروزی کودتاچیان تلاش کردند و حتی زمانی که کودتا شکست خورد شبکه العربیه اعلام کرد متاسفانه کودتا در ترکیه شکست خورد و جالب‌تر آن‌که در این میان بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز از دولت اردوغان حمایت کرد و کودتا را محکوم کرد و اردوغان هم این موضوع را اعلام کرد.


رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع  در ادامه به موضوع سوریه و عراق هم اشاره کرد و گفت: توفیق مذاکرات سیاسی امروز بسیار بیش‌تر شده و تسلط نیروهای دولتی بر مناطق بیش‌تری تحقق یافته و هیچ‌گاه وضعیت معارضه به سختی امروز نبود و بین معارضه اختلاف و تفرقه وجود دارد.


ولایتی افزود: در مجموع آن‌چه در باز پس‌گیری فلوجه، حلب، رقه، موصل و... به انجام رسیده عراق و سوریه را در موضع برتر قرار داده است و ایران هم به درخواست دولت‌های قانونی این کشورها کمک مستشاری دارد.


وی در پاسخ به سوالی در خصوص رابطه عربستان و رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: باعث تاسف است که کلیدداران کعبه به دریوزگی بدترین دشمن اسلام بپردازند که از هیچ دشمنی علیه مسلمانان و اشغال سرزمین آنان دریغ نکردند و با آنان رابطه برقرار می کنند و با پول مسلمانان بمب تهیه می‌کنند و بر سر کودکان یمن می‌ریزند و دبیرکل سازمان ملل هم می‌گوید چون پول می‌دهند نام آنان را از لیست جنایت علیه کودکان حذف کردیم. بر سر مردم مظلوم و مسلمان یمن بمب می‌ریزند، علیه دولت سوریه توطئه می‌کنند، از داعش و گروه‌های افراطی و تکفیری حمایت می‌کنند، بر علیه مردم غزه به همراه رژیم کودک‌کش صهیونیستی می‌جنگند و ادعای حفاظت از مسلمانان و حرمین را دارند و انتحار سیاسی می‌کنند.


رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  با بیان این‌که تفاوتی میان جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها در موضع‌گیری بر علیه کشورمان وجود ندارد تاکید کرد: چنان‌چه شاهد هستیم دمکرات‌ها در توافق با ایران هم مشکلات مختلفی را ایجاد می‌کنند و البته در موضوع هسته‌ای این‌طور نیست که ایران انتخاب دیگری ندارد و دست ایران بسته باشد و این‌گونه نیست و حتما متناسب با منافع خودش عمل می‌کند.


انتهای پیام/

نظرسنجی
اقتصاد ایران در سال 96 رشد مثبت داشته است؟
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری